Įtempiamos lubos ir sienos: ką svarbu žinoti?


Tie, kurie nors kartą susidūrė su namų ar verslo aplinkos įrengimu, puikiai žino, kad skirtingi patalpos elementai iš tiesų yra labai glaudžiai susijęs vienas su kitu, pavyzdžiui, grindys ir sienos arba sienos ir lubos. Ne išimtis yra ir įtempiamos lubos ir sienos. Tad, ką svarbu žinoti apie šiuos du elementus?

Kokiu eiliškumu turėtų būti atliekami šie darbai – įtempiamų lubų montavimas bei sienų apdaila?

Savaime suprantama, vienas svarbiausių dalykų yra būtinų atlikti darbų eiliškumas. Jo nesilaikant, iškyla didelė rizika, kad konkretūs erdvės įrengimo darbai bus atlikti ne laiku, tad vėliau gali tekti grįžti prie jų ir atlikti tam tikrus pakeitimus, o tai, kaip žinia, pareikalaus papildomo laiko bei pinigų. Taigi, nesunku suprasti, kodėl sakoma, kad tinkamas darbu eiliškumo suplanavimas jau yra ;pusė darbo. Tad, kiekvienam, kuris savo namuose ar verslo erdvėje nori matyti įtempiamas lubas, verta žinoti, kad jų montavimas turėtų būti atliekamas prieš antrą kartą dažant arba tapetuojant sienas.

Apie ką iš anksto reikėtų informuoti lubas montuosiančius meistrus?

Tai, kad įtempiamos lubos ir sienos yra glaudžiai vienas su kitu susiję elementai įrodo ir tai, kad tikrai yra dalykų, apie kuriuos yra būtina informuoti lubas montuosiančius meistrus. Pavyzdžiui, jei sienos buvo apšiltintos, būtina apie tai informuoti lubų montavimo specialistus. Taip pat svarbu prisiminti, kad reikia tiksliai nurodyti vietas sienose, kur yra nutiesti elektros laidai. Laidai turi būti kokybiškai sumontuoti, priešingu atveju specialistai gali atsisakyti montuoti lubas. Tai padės išvengti šių laidų pažeidimų ir užtikrinti maksimalų saugumą.

Ką dar svarbu žinoti?

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad, jei ant sienų kabo veidrodžiai, paveikslai ar sienų dekoracijos, tai prieš montuojant įtempiamas lubas, visus šiuos elementus reikės nuimti. Taip pat svarbu prisiminti, kad nors norint montuoti įtempiamas lubas ir nereikia išnešti patalpoje esančių baldų, reikia užtikrinti laisvą priėjimą prie sienų. Taigi, jei patalpoje esantys baldai ar daiktai yra prie pat sienų, tai juos reikėtų atitraukti 40 – 50 cm atstumu.

Comments are disabled.